Armut Tipi Vücut Nasıl Giyinmeli?

Armut tipi diye adlandırılan vücut tipinde, kalça vücut yapısına göre daha geniş, omuzlar dar, göğüsler küçük ya da normal boyutta olmaktadır. İnce bel yapısı kıvrımından hemen sonra  dar omuzlar,  kalçaları daha fazla ön plana çıkmaktadır.

Armut vücut tipi adından da anlaşıldığı gibi, üst tarafın dar bir yapıya sahip olması ve alt tarafın ise geniş olmasıyla tanımlanmaktadır. Armut tipi vücuda sahip olanlar genellikle, kıyafet seçimi konusunda dikkatli olmalıdırlar.

Armut Tipi Vücut Nasıl Giyinmeli?
Armut Tipi Vücut Nasıl Giyinmeli?

Armut tipi vücut nasıl giyinmeli?

En yaygın vücut tiplerinden olan armut tipi vücuda sahip olan insanlar, genellikle kilo alırken bel ve basen bölgesinden kilo alırlar. Buralarda ortaya çıkan kilolar, vücudun üst yapısının ince görünmesine neden olduğu için, bu vücut tipine sahip olan kişiler, kendilerine her türlü kıyafetin yakışacağını konusunda tereddütte kalmaktadırlar. Burada belirtmek gerekir ki, armut tipi vücuda sahip olanlar, farklı giyim tarzlarına da en uygun olan insanlardır.

Armut vücut tipine sahip olanlar, basen ve göbek bölgesinden uzakta kalacak tarzdaki elbiseleri seçmelidirler. Bu vücut tipine sahip olan kadınlar ceket, yelek veya mont gibi önü açık elbiselerde, köşeli olanlarını tercih etmelidirler. Yuvarlak kenarlı kıyafetlerin alınması durumunda, hem basen hem de göbek bölgesi, daha yuvarlak görünmektedir. Kenarları sivri olan ceket ve yelekler, armut tipi vücuda sahip olanların en ideal seçimleri olarak ön plana çıkmaktadır. Pantolon seçimlerinde ise, mutlaka yüksek bel pantolon ve dikine çizgili pantolon tercih edilmelidir.

Armut vücut tipine sahip olanlar nasıl zayıflar?

Birçok kadının ortak sorunu olan armut vücut tipine sahip olanlar, diyet ve egzersizler ile, bölgesel zayıflama yöntemlerini kullanmalıdır. Kilo verme adına yapılacak yanlış diyet ve egzersizler ise, bu bölgelerin daha fazla belirgin olmasına neden olmaktadır. Bu nedenle kilo vermek adına yapılacak her türlü uygulama, düzgün basen ve göbek bölgesine yönelik bölgesel zayıflama yöntemleri olmalıdır.

Kısaca armut tipi vücut nasıl giyinmelidir?

Armut tipi vücuda sahip olanlar özellikle ceket ve yelek gibi kıyafetlerini, daha dikkatli seçmelidirler. Giyilecek ceket ya da yeleğin uç kısımları yuvarlak olmamalı, sivri ve keskin tarzda kıyafetler tercih edilmelidir. Armut vücut tipine sahip olanlar pantolon seçimlerinde ise, yüksek bel pantolon ve dikine çizgili pantolonları tercih etmelidirler. Yine tercihini pantolondan yana kullananlarda ise, bel kısmı kat kat görüneceği  için, ortaya daha kötü bir görüntü çıkmaktadır.